اخبار مهم
اتحاديه املاك تبريز
استعلام اتباع خارجی از اداره نظارت بر اماکن عمومی

به اطلاع مشاورین املاک محترم می رساند با توجه به افزایش واگذاری منازل مسکونی ، مغازه ، کارگاه و ... به اتباع خارجی از طریق بنگاههای معاملاتی در سطح استان ، از واگذاری منازل مسکونی، مغازه، کارگاه و ... در قالب رهن ،اجاره ، فروش و ... به اتباع خارجی ، عناصر دیپلماتیک ( سرکنسولگریها و اعضاء و کارمندان و کارکنان کنسولگری ها و سایر دیپلمات ها همانند سنوات گذشته بدون استعلام از اداره نظارت بر اماکن عمومی قویا خودداری نمائید.


 
واگذاری 40 باب مغازه

بدینوسیله به اطلاع می رساند با عنایت به وجود 40 باب مغازه در مجموعه تجاری پایانه مرکزی تبریز ( ترمینال بزرگ تبریز) ، این سازمان آمادگی خود را جهت واگذاری بصورت اجاره آنها برا صنوف مختلف اداری ، خدماتی و تولیدی با نازلترین قیمت اجاره اعلام میدارد.


 

 
استثناءات شرایط تمدید قرارداد های اماکن استیجاری

به استناد بند 5 تصمیمات چهل و سومین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا و بند 2 تصمیمات چهل و ششمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا موارد ذیل از مصوبه مربوط به تمدید قراردادهای اجاره اماکن مسکونی ( مصوبه جلسه بیست و ششم ستاد ملی مدریریت کرونا مورخ 99/4/8) مستثنی می شود:

الف: چنانچه مالک ، به منظور تخریب واحد مسکونی و احداث ساختمان جدید ، پروانه ساختمانی اخذ نموده باشد.

ب: چنانچه مستاجر ، تا یک ماه پس از تمدید قرارداد اجاره جدید ما به التفاوت مال الاجاره را به موچر پرداخت ننموده باشد.

ج: چنانچه به تشخیص مرجع صالح رسیدگی کننده ، نیاز مالک ( موجر) بدلیل ازدواج اولاد ذکور وی به ملک مسکونی مورد اجاره احراز شود.


 

 
تنظیم قرارداد از طریق سامانه املاک و مستغلات کشور

بدینوسیله باطلاع اعضاء محترم می رساند برابر دستور محترم قضائی کلیه قراردادهای تنظیمی بایستی از طریق سامانه املاک و مستغلات کشور ثبت و تنظیم گردد در غیر اینصورت تخلف محسوب و بامتخلفین برابر ماده 28 قانون نظام صنفی برخورد و مغازه پلمپ خواهد شد.


 
همراه داشتن کارت ملی و یا رسید آن در ادارات دولتی و قوه قضائیه

بدینوسیله به اطلاع می رساند به منظور استعلام از بانک اطلاعاتی افراد مبتلا به کوید 19 ، همراه داشتن کارت ملی یا رسید کارت قدیمی تحویل داده شده به ثبت و یا کارت معتبر دیگر دارای شماره کارت ملی ، برای گرفتن خدمت در مرحله اول در ادارات دولتی و قوه قضائیه از تاریخ 99/9/11 الزامی است.


 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

اطلاعات تماس

تبریز خیابان  کوچه باغ، خیابان قطران شمالی، میدان شهاب، طبقه سوم

تلفن هاي اتحاديه : 34422753
فاکس:34390988


ایمیل:info@amlaktabriz.ir

حدیث روز

امام سجاد (ع) فرمودند:

المؤمنُ مِن دُعائهِ ‏على ثلاثٍ: إمّا أن يُدَّخَرَ لَهُ، و إمّا أن يُعَجَّلَ لَهُ، و إمّا أن يُدْفَعَ عَنهُ بَلاءٌ يُريدُ أن يُصِيبَهُ؛

دعاى مؤمن از سه حال خارج نيست:
يا برايش ذخيره مى‏ گردد،
يا در دنيا برآورده مى‏ شود،
يا بلايى را كه مى‏ خواهد به او برسد، دفع مى ‏شود.
تحف العقول، ص 280