اخبار مهم
اتحاديه املاك تبريز
اطلاعيه

برابر نامه شماره 20606 مورخه 13/2/90 مجمع امور صنفي شهرستان تبريز

به هنگام تنظيم هر نوع قرارداد ، فسخ و تخليه محل قرارداد اجاره يا فروش محل كسب طرفين معامله مكلف به ارائه تسويه حساب نوسازي و مشاغل محل مورد قرارداد از شهرداري مي باشند.
 
خبر

به استناد نامه شماره 133170/2/11 مورخه 20/11/89 رئيس محترم دفتر امور اتباع و مهاجرين خارجي استانداري آذربايجان شرقي در خصوص ممنوعيت هرگونه رهن و اجاره منزل و كارگاه و مغازه توسط اتباع خارجي بدون اخذ مجوز از دفتر محترم امور اتباع و مهاجرين خارجي استانداري و پليس محترم مهاجرات اتباع خارجي فرماندهي نيروي انتظامي استان ارسال مي گردد. لذا با توجه به بخشنامه هاي موجود و همچنين جهت جلوگيري از بروز مشكلات عديده و تبعات منفي ناشي از آن ، طي نامه ا ي موضوع به كليه بنگاههاي املاك و مستغلات اعلام كه سرتاسر استان براي اسكان و اقامت اتباع افغاني ممنوع و مشاورين املاك حق هيچگونه معامله و رهن و اجاره با اتباع مذكور را ندارند و در ارتباط با ساير اتباع خارجي مطابق مقررات ملزم به اخذ مجوز از دفتر اتباع خارجي استانداري و پليس مهاجرات اتباع خارجي فرماندهي انتظامي مي باشند . در صورت عدم رعايت مقررات از سوي مشاورين املاك طبق اعلام دفتر امور اتباع اماكن فرماندهي انتظامي نسبت به پلمپ واحد صنفي مذكور اقدام و واحد مذكور به داداگاه معرفي خواهد شد.

علي بابائي - رئيس اداره امور اصناف و تشكلها و دبير كمسيون نظارت

 
بخشنامه


رئيس محترم اتحاديه صنف مشاوران املاك شهرستان تبريز

باسلام و احترام؛

برابر گزارشات واصله بعضي از مشاوران املاك در سطح كشور بدون توجه به يگانه بودن كدهاي پستي ده رقمي هر مكان از كدپستي مكانهايي غير از مكان مورد معامله جهت دريافت كد رهگيري استفاده مي نمايند كه باعث بروز مشكلاتي بر اي بعضي از مردم، ادارات پست ، شهرداري، دارائي و سامانه كد رهگيري گرديده است و از طرفي وظايف مشاوران املاك احراز مالكيت و احراز هويت متعاملين مي باشد و مي بايست در هنگام تنظيم قرارداد تصوير كليه اوراق - كارت ملي - شناسنامه ها - اسناد و چكها و تعهدات متعاملين را ضميمه نسخه سوم گرديده و حداقل به مدت 5 سال حفظ و بايگاني نمايند. لذا خواشمند است به اعضاء محترم به نحو مقتضي اطلاع رساني و نتيجه را به اين اتحاديه اعلام فرمائيد و ياد آور مي شود عدم رعايت موارد خواسته شده تخلف محسوب شده و مستجب برخورد قانوني مي باشد.

                                                    مصطفي قلي خسروي - رئيس اتحاديه صنف مشاوران املاك تهران و كشور


 
توجه

نكته امنيتي

بدلايل امنيتي نام كاربري و كلمه عبور خود را در اختيار هيچ يك از كافي نت ها قرار ندهيد.

 
اخطار به كليه بنگاه هاي معاملات املاك روستاهاي تبريز

مشاهده ميشود عده اي در در اثر عدم آگاهي و اطلاع از قوانين و مقررات دولتي يا تعمدا به صورت پنهاني و يا آشكار اقدام به تصرف و تبديل اراضي ملي و دولتي منطقه و فروش غير قانوني آن به عنوان اراضي زراعي به اشخاص حقيقي يا حقوقي مي نمايند و با اين عمل خود ضمن حيف و ميل اموال عمومي باعث تضييع حقوق قانوني ساير شهروندان مي شوند لذا اين عمل آنها خلاف قوانين دولت جمهوري اسلامي ايران بخصوص اصل 45 قانون اساسي و ماده 690 قانون مجازات اسلامي و ماده 55 قانون حفاظت و بهره برداري از جنگلها و مراتع كشور بوده و برخورد شديد مراجع قانوني با افراد مختلف و سود جو را به دنبال دارد لذا :

1- بدينوسيله به كليه اهالي و ساير اشخاص حقيقي و حقوقي كه قصد خريد و يا فروش اراضي در محدوده ثبتي روستاهاي تبريز را دارند ابلاغ ميگردد به منظور جلوگيري از فعاليت غير قانوني افراد متخلف و سود جو و بنگاههاي معاملات املاك غير مجاز در تصرف و تخريب و فروش اراضي ملي ؛ وضعيت عرصه مد نظر و مورد عمل خود را از منابع طبيعي تبريز استعلام نمايند تا در آينده سرمايه گذاري آنها مواجه با ضرر و زيان نگردد. در غير اين صورت در آينده دستگاههاي دولتي هيچگونه مسئوليتي در قبال عمل غير قانوني به عهده نخواهند گرفت.

2- به بنگاههاي معاملاتي املاك فعال در شهرستان تبريز و روستاهاي حومه اخطار ميگردد؛ اگر آگاهانه و با علم به ملي بودن زميني اقدام به ثبت خريد و فروش آن زمين در دفاتر خود نمايند به عنوان مشاركت و معاونت در جرم تخريب و تصرف عدواني اراضي ملي با به استناد مادتين 690 و 693 قانون مجازات اسلامي و 55 قانون حفاظت و بهره بردارياز جنگلها و مراتع كشور از طريق مقامات قضائي و انتظامي با آنها برخورد قانوني و قاطع بعمل خواهد آمد.

3- به كليه بنگاههاي معاملاتي املاك فعال در روستاهاي تابعه شهرستان تبريز اخطار ميگردد جهت اخذ مجوز فعاليت قانوني حداكثر تا پايان آذرماه 1388 به اتحاديه مربوطه مراجعه و اقدام به تشكيل پرونده و اخذ مجوز كتبي نمايند. در صورت عدم اخذ مجوز در فرجه قانوني فعاليت آنها غير قانوني تلقي شده و با آنها مطابق مقررات برخورد خواهد شد.


 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

اطلاعات تماس

تبریز خیابان  کوچه باغ، خیابان قطران شمالی، میدان شهاب، طبقه سوم

تلفن هاي اتحاديه : 34422753
فاکس:34390988


ایمیل:info@amlaktabriz.ir

حدیث روز

امام سجاد (ع) فرمودند:

المؤمنُ مِن دُعائهِ ‏على ثلاثٍ: إمّا أن يُدَّخَرَ لَهُ، و إمّا أن يُعَجَّلَ لَهُ، و إمّا أن يُدْفَعَ عَنهُ بَلاءٌ يُريدُ أن يُصِيبَهُ؛

دعاى مؤمن از سه حال خارج نيست:
يا برايش ذخيره مى‏ گردد،
يا در دنيا برآورده مى‏ شود،
يا بلايى را كه مى‏ خواهد به او برسد، دفع مى ‏شود.
تحف العقول، ص 280