اخبار مهم
اتحاديه املاك تبريز
اخطار به كليه بنگاه هاي معاملات املاك روستاهاي تبريز

مشاهده ميشود عده اي در در اثر عدم آگاهي و اطلاع از قوانين و مقررات دولتي يا تعمدا به صورت پنهاني و يا آشكار اقدام به تصرف و تبديل اراضي ملي و دولتي منطقه و فروش غير قانوني آن به عنوان اراضي زراعي به اشخاص حقيقي يا حقوقي مي نمايند و با اين عمل خود ضمن حيف و ميل اموال عمومي باعث تضييع حقوق قانوني ساير شهروندان مي شوند لذا اين عمل آنها خلاف قوانين دولت جمهوري اسلامي ايران بخصوص اصل 45 قانون اساسي و ماده 690 قانون مجازات اسلامي و ماده 55 قانون حفاظت و بهره برداري از جنگلها و مراتع كشور بوده و برخورد شديد مراجع قانوني با افراد مختلف و سود جو را به دنبال دارد لذا :

1- بدينوسيله به كليه اهالي و ساير اشخاص حقيقي و حقوقي كه قصد خريد و يا فروش اراضي در محدوده ثبتي روستاهاي تبريز را دارند ابلاغ ميگردد به منظور جلوگيري از فعاليت غير قانوني افراد متخلف و سود جو و بنگاههاي معاملات املاك غير مجاز در تصرف و تخريب و فروش اراضي ملي ؛ وضعيت عرصه مد نظر و مورد عمل خود را از منابع طبيعي تبريز استعلام نمايند تا در آينده سرمايه گذاري آنها مواجه با ضرر و زيان نگردد. در غير اين صورت در آينده دستگاههاي دولتي هيچگونه مسئوليتي در قبال عمل غير قانوني به عهده نخواهند گرفت.

2- به بنگاههاي معاملاتي املاك فعال در شهرستان تبريز و روستاهاي حومه اخطار ميگردد؛ اگر آگاهانه و با علم به ملي بودن زميني اقدام به ثبت خريد و فروش آن زمين در دفاتر خود نمايند به عنوان مشاركت و معاونت در جرم تخريب و تصرف عدواني اراضي ملي با به استناد مادتين 690 و 693 قانون مجازات اسلامي و 55 قانون حفاظت و بهره بردارياز جنگلها و مراتع كشور از طريق مقامات قضائي و انتظامي با آنها برخورد قانوني و قاطع بعمل خواهد آمد.

3- به كليه بنگاههاي معاملاتي املاك فعال در روستاهاي تابعه شهرستان تبريز اخطار ميگردد جهت اخذ مجوز فعاليت قانوني حداكثر تا پايان آذرماه 1388 به اتحاديه مربوطه مراجعه و اقدام به تشكيل پرونده و اخذ مجوز كتبي نمايند. در صورت عدم اخذ مجوز در فرجه قانوني فعاليت آنها غير قانوني تلقي شده و با آنها مطابق مقررات برخورد خواهد شد.


 
تطبيق اسناد و مدارك

يادآوري: قبل از انجام هر نوع معامله و تنظيم قولنامه، اصل سند مالكيت و شناسنامه و كارت ملي فروشنده را مطابقت نمائيد.


 
قابل توجه مشاورين املاك تبريز

بنا به دستور : بعلت اختلاف ملكي در پلاكهاي 1002و 11458 و 11459 هر سه فرعي از يك اصلي واقع در بخش 9 تبريز كه در مالكيت سازمان مسكن و شهرسازي مي باشد و مشهور به اراضي تعاونيهاي مسكن شماره 2 استانداري و جامعه اسلامي كارگران مي باشد تا اطلاع ثانوي از خريد و فروش املاك مذكور خودداري نمائيد.


 
اخذ قولنامه

در موقع مراجعه به اتحاديه جهت گرفتن قولنامه ته سوش قولنامه هاي قبلي را همراه داشته باشيد.


 
ارسال اطلاعيه هاي مهم بصورت پيامك
اعضاء محترم اتحاديه جهت ارسال پيامك شماره تلفن همراه خود را به آقاي مهدي قهرماني ( مسئول كامپيوتر ) اعلام نمائيد. با تشكر
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

اطلاعات تماس

تبریز خیابان  کوچه باغ، خیابان قطران شمالی، میدان شهاب، طبقه سوم

تلفن هاي اتحاديه : 34422753
فاکس:34390988


ایمیل:info@amlaktabriz.ir

حدیث روز

امام سجاد (ع) فرمودند:

المؤمنُ مِن دُعائهِ ‏على ثلاثٍ: إمّا أن يُدَّخَرَ لَهُ، و إمّا أن يُعَجَّلَ لَهُ، و إمّا أن يُدْفَعَ عَنهُ بَلاءٌ يُريدُ أن يُصِيبَهُ؛

دعاى مؤمن از سه حال خارج نيست:
يا برايش ذخيره مى‏ گردد،
يا در دنيا برآورده مى‏ شود،
يا بلايى را كه مى‏ خواهد به او برسد، دفع مى ‏شود.
تحف العقول، ص 280