اخبار مهم
اتحاديه املاك تبريز
کاهش اخذ مبلغ کدرهگیری
با توجه به کاهش اخذ مبلغ اتحادیه کشوری در قبال صدور کد رهگیری از مشاورین املاک برای هر یک از معاملات مبایعه نامه از 8000 تومان به 4000 تومان و اجاره نامه از 2000 تومان به 1000 ، با توجه به نظر اعضاء کمیته نیز جهت کاهش مبلغ صدور کد رهگیری مقرر گردید برای هر یک از معاملات مبلغ از 15000 تومان به 7000 تومان مبایعه نامه ها و 4000 تومان اجاره نامه ها کاهش یابد. و یک نسخه نیز از صورتجلسه مذکور نیز به معاونت محترم بازرسی و نظارت سازمان ارسال و  کنترل لازم از طریق بازرسان اتحادیه و سازمان صورت پذیرد و لیست قیمت نیز در شرکت پارلار وطن و مشاورین املاک در معرض دید عمومی نصب گردد.
 
کاهش هزینه دریافتی از بابت کد رهگیری

به اطلاع کلیه اعضاء محترم صنف مشاوران املاک می رساند که مبلغ 80000 ریال دریافتی در ازای صدور هر کد رهگیری بابت ثبت قرارداد مبایعه نامه ، سرقفلی، اجاره به شرط تملیک و پیش فروش در سامانه به 40000 ریال و مبلغ 20000 ریال دریافتی در ازای صدور هر کد رهگیری بابت ثبت اجاره نامه در سامانه املاک و مستغلات کشور به 10000 ریال کاهش یافته است .


 
خبر

به استناد نامه شماره 133170/2/11 مورخه 20/11/89 رئيس محترم دفتر امور اتباع و مهاجرين خارجي استانداري آذربايجان شرقي در خصوص ممنوعيت هرگونه رهن و اجاره منزل و كارگاه و مغازه توسط اتباع خارجي بدون اخذ مجوز از دفتر محترم امور اتباع و مهاجرين خارجي استانداري و پليس محترم مهاجرات اتباع خارجي فرماندهي نيروي انتظامي استان ارسال مي گردد. لذا با توجه به بخشنامه هاي موجود و همچنين جهت جلوگيري از بروز مشكلات عديده و تبعات منفي ناشي از آن ، طي نامه ا ي موضوع به كليه بنگاههاي املاك و مستغلات اعلام كه سرتاسر استان براي اسكان و اقامت اتباع افغاني ممنوع و مشاورين املاك حق هيچگونه معامله و رهن و اجاره با اتباع مذكور را ندارند و در ارتباط با ساير اتباع خارجي مطابق مقررات ملزم به اخذ مجوز از دفتر اتباع خارجي استانداري و پليس مهاجرات اتباع خارجي فرماندهي انتظامي مي باشند . در صورت عدم رعايت مقررات از سوي مشاورين املاك طبق اعلام دفتر امور اتباع اماكن فرماندهي انتظامي نسبت به پلمپ واحد صنفي مذكور اقدام و واحد مذكور به داداگاه معرفي خواهد شد.

علي بابائي - رئيس اداره امور اصناف و تشكلها و دبير كمسيون نظارت

 
نتايج انتخابات اتحاديه

اتحاديه مشاورين املاك تبريز ضمن اعلام نتايج انتخابات ، بدينوسيله از انجمن نظارت بر انتخابات ، حراست بازرگاني ، نيروي انتظامي و مجمع امور صنفي شهرستان تبريز به جهت برگزاري هرچه باشكوه تر و مديران مشاورين املاك كه بطور گسترده در اين انتخابات شركت نموده بودند تشكر و قدرداني مي نمايد. نتايج انتخابات به شرح ذيل مي باشد اسماعيل نعمتي به عنوان رئيس ، حسين عيوضي بعنوان نائب رئيس اول، موسي عليزاده بعنوان خزانه دار ، قنبر نعمت زاده  بعنوان دبير ، جليل آدي بيگ بعنوان نائب رئيس دوم ، مسلم عبادي بعنوان بازرس اول و ابراهيم نوائي بعنوان بازرس دوم اتحاديه انتخاب گرديدند


 
بخشنامه


رئيس محترم اتحاديه صنف مشاوران املاك شهرستان تبريز

باسلام و احترام؛

برابر گزارشات واصله بعضي از مشاوران املاك در سطح كشور بدون توجه به يگانه بودن كدهاي پستي ده رقمي هر مكان از كدپستي مكانهايي غير از مكان مورد معامله جهت دريافت كد رهگيري استفاده مي نمايند كه باعث بروز مشكلاتي بر اي بعضي از مردم، ادارات پست ، شهرداري، دارائي و سامانه كد رهگيري گرديده است و از طرفي وظايف مشاوران املاك احراز مالكيت و احراز هويت متعاملين مي باشد و مي بايست در هنگام تنظيم قرارداد تصوير كليه اوراق - كارت ملي - شناسنامه ها - اسناد و چكها و تعهدات متعاملين را ضميمه نسخه سوم گرديده و حداقل به مدت 5 سال حفظ و بايگاني نمايند. لذا خواشمند است به اعضاء محترم به نحو مقتضي اطلاع رساني و نتيجه را به اين اتحاديه اعلام فرمائيد و ياد آور مي شود عدم رعايت موارد خواسته شده تخلف محسوب شده و مستجب برخورد قانوني مي باشد.

                                                    مصطفي قلي خسروي - رئيس اتحاديه صنف مشاوران املاك تهران و كشور


 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

اطلاعات تماس

تبریز خیابان  کوچه باغ، خیابان قطران شمالی، میدان شهاب، طبقه سوم

تلفن هاي اتحاديه : 34422753
فاکس:34390988


ایمیل:info@amlaktabriz.ir

حدیث روز

امام سجاد (ع) فرمودند:

المؤمنُ مِن دُعائهِ ‏على ثلاثٍ: إمّا أن يُدَّخَرَ لَهُ، و إمّا أن يُعَجَّلَ لَهُ، و إمّا أن يُدْفَعَ عَنهُ بَلاءٌ يُريدُ أن يُصِيبَهُ؛

دعاى مؤمن از سه حال خارج نيست:
يا برايش ذخيره مى‏ گردد،
يا در دنيا برآورده مى‏ شود،
يا بلايى را كه مى‏ خواهد به او برسد، دفع مى ‏شود.
تحف العقول، ص 280