اخبار مهم
اخبار اتحادیه
ساعت کار واحدهای صنفی

برابر تصمیمات متخذه در شصتمین جلسه کمیته امنیتی ، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در مورخ 99/12/18 به اطلاع می رساند ساعت کار واحدهای صنفی در شهرهای آبی و زرد مطابق دستور العمل بند (م) ماده 37 قانون نظام صنفی توسط کمیسیون نظارت هر شهرستان تعیین می شود ساعات کار اصناف در شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی مطابق دستور العمل های صادره از ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا خواهد بود.


 
عدم گران کردن کالا بدون هماهنگی با ستاد اقتصادی

پیرو نامه شماره 147080 مورخ 99/12/13 و دستور سرپرست نهاد ریاست جمهوری مبنی بر اینکه در ایام پایانی سال 99 و در آستانه عید نوروز و ماه مبارک رمضان 1400 با توجه به شرایط بسیار سخت مردم ، وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی حق گران کردن هیچ نوع کالایی را بدون هماهنگی با ستاد اقتصادی دولت ندارد.


 
تعطیلی دو هفته ای مشاورین املاک بعلت کرونا

به اطلاع اعضاء محترم می رساند پیرو مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا کلیه مشاورین املاک از مورخ 1400/01/21 لغایت 1400/02/04 کلا تعطیل خواهند بود.


 
منع معامله آپارتمان طبقه 4 تحت پلاک ثبتی 11802، 11808 و 11814 فرعی از یک اصلی

بدینوسیله به اطلاع مشاورین املاک می رساند بنا به دستور قضائی ،آپارتمان احداثی در طبقه 4 تحت پلاک ثبتی 11802، 11808 و 11814 فرعی از یک اصلی واقع در بخش 9 تبریز به آدرس تبریز ولیعصر فلکه همافر ده متری اول ده متری لاله با توجه به محتویات پرونده ، نظر به طرح دعوی اعاده دادرسی از ناحیه متقاضی دستور موقت و صدور قرار قبولی اعاده دادرسی و احتمال انتقال آپارتمان موصوف تا زمان رسیدگی و صدور رای قطعی از طرف خوانده به دیگران ، دادگاه با احراز فوریت امر ، مستندا به مواد 310، 311، 314 و 316 از قانون آیین دادرسی دادگاهی عمومی وانقلاب در امور مدنی دستور موقت مبنی بر منع نقل و انتقال آپارتمان موصوف را صادر و اعلامی میدارد.


 
استعلام اتباع خارجی از اداره نظارت بر اماکن عمومی

به اطلاع مشاورین املاک محترم می رساند با توجه به افزایش واگذاری منازل مسکونی ، مغازه ، کارگاه و ... به اتباع خارجی از طریق بنگاههای معاملاتی در سطح استان ، از واگذاری منازل مسکونی، مغازه، کارگاه و ... در قالب رهن ،اجاره ، فروش و ... به اتباع خارجی ، عناصر دیپلماتیک ( سرکنسولگریها و اعضاء و کارمندان و کارکنان کنسولگری ها و سایر دیپلمات ها همانند سنوات گذشته بدون استعلام از اداره نظارت بر اماکن عمومی قویا خودداری نمائید.


 
واگذاری 40 باب مغازه

بدینوسیله به اطلاع می رساند با عنایت به وجود 40 باب مغازه در مجموعه تجاری پایانه مرکزی تبریز ( ترمینال بزرگ تبریز) ، این سازمان آمادگی خود را جهت واگذاری بصورت اجاره آنها برا صنوف مختلف اداری ، خدماتی و تولیدی با نازلترین قیمت اجاره اعلام میدارد.


 

 
استثناءات شرایط تمدید قرارداد های اماکن استیجاری

به استناد بند 5 تصمیمات چهل و سومین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا و بند 2 تصمیمات چهل و ششمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا موارد ذیل از مصوبه مربوط به تمدید قراردادهای اجاره اماکن مسکونی ( مصوبه جلسه بیست و ششم ستاد ملی مدریریت کرونا مورخ 99/4/8) مستثنی می شود:

الف: چنانچه مالک ، به منظور تخریب واحد مسکونی و احداث ساختمان جدید ، پروانه ساختمانی اخذ نموده باشد.

ب: چنانچه مستاجر ، تا یک ماه پس از تمدید قرارداد اجاره جدید ما به التفاوت مال الاجاره را به موچر پرداخت ننموده باشد.

ج: چنانچه به تشخیص مرجع صالح رسیدگی کننده ، نیاز مالک ( موجر) بدلیل ازدواج اولاد ذکور وی به ملک مسکونی مورد اجاره احراز شود.


 

 
تنظیم قرارداد از طریق سامانه املاک و مستغلات کشور

بدینوسیله باطلاع اعضاء محترم می رساند برابر دستور محترم قضائی کلیه قراردادهای تنظیمی بایستی از طریق سامانه املاک و مستغلات کشور ثبت و تنظیم گردد در غیر اینصورت تخلف محسوب و بامتخلفین برابر ماده 28 قانون نظام صنفی برخورد و مغازه پلمپ خواهد شد.


 
همراه داشتن کارت ملی و یا رسید آن در ادارات دولتی و قوه قضائیه

بدینوسیله به اطلاع می رساند به منظور استعلام از بانک اطلاعاتی افراد مبتلا به کوید 19 ، همراه داشتن کارت ملی یا رسید کارت قدیمی تحویل داده شده به ثبت و یا کارت معتبر دیگر دارای شماره کارت ملی ، برای گرفتن خدمت در مرحله اول در ادارات دولتی و قوه قضائیه از تاریخ 99/9/11 الزامی است.


 
ممنوعیت تبلیغات برای موارد پیش فروش

پیرو نامه اداره نظارت بر اماکن عمومی به اطلاع کلیه مدیران املاک می رساند که مشاورین املاک حق تبلیغات در فضای مجازی جهت جذب سپرده از متقاضیان مسکن پیش فروش را ندارند . پیش فروش ساختمان بایستی برابر قانون پیش فروش انجام گردد در صورت مشاهده برابر قانون اقدم و کلیه مسئولیت به عهده مدیر املاک مربوطه میباشد.


 
پرینتی شدن معاملات

به اطلاع کلیه مشاورین املاک میرساند با توجه به اینکه سامانه املاک و مستغلات بصورت پرینتی بوده و راه اندازی شده و تتظیم وثبت هر نوع قراردادهای املاک در سامانه مذکور الزامی شده بایستی هولوگرام از اتحادیه املاک اخذ و قراداد تنظیم گردد و دریافت برگه های مجعول از اشخاص غیر مسئول خلاف ضوابط بوده و در صورت مشاهده برابر قانون اقدام و و هرگونه مسئولیت به عهده مدیر املاک می باشد.


 
عدم قبول وجه بجای طرفین معامله

طبق گزارشهای واصل شده متصدیان بنگاههای مشاور املاک برای انجام معاملات مبلغی را به عنوان بیعانه و یا در مواردی حتی کل مبلغ مورد معامله را از اخریدار اخذ و در حساب خود نگهداری و گاها در قبال آن چک نیز صادر می نمایند . از آنجا که این عمل مطابق ماده 328 قانون تجارت منع گردیده است و صراحتاً مقرر شده است که دلال نمی تواند عوض یکی از طرفین معامله قبول وجه نماید لذا بدینوسیله ابلاغ میگردد هرگونه اقدام در این راستا خلاف بوده و مستوجب برخورد قانونی خواهد بود.


 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

اطلاعات تماس

تبریز خیابان  کوچه باغ، خیابان قطران شمالی، میدان شهاب، طبقه سوم

تلفن هاي اتحاديه : 34422753
فاکس:34390988


ایمیل:info@amlaktabriz.ir

حدیث روز

امام سجاد (ع) فرمودند:

المؤمنُ مِن دُعائهِ ‏على ثلاثٍ: إمّا أن يُدَّخَرَ لَهُ، و إمّا أن يُعَجَّلَ لَهُ، و إمّا أن يُدْفَعَ عَنهُ بَلاءٌ يُريدُ أن يُصِيبَهُ؛

دعاى مؤمن از سه حال خارج نيست:
يا برايش ذخيره مى‏ گردد،
يا در دنيا برآورده مى‏ شود،
يا بلايى را كه مى‏ خواهد به او برسد، دفع مى ‏شود.
تحف العقول، ص 280