اخبار مهم
اخبار اتحادیه
اطلاعات مربوط به عملکرد سالهای 88 لغایت 93

بدینوسیله باطلاع کلیه مشاورین املاک می رساند عطف بنامه شماره 12202/300/105/د مورخ 28/3/94 به استناد مواد 230 و 231 قانون مالیات های مستقیم مستدعی است در اسرع وقت اطلاعات مربوط به کارکرد خود را در طول سالهای 88 لغایت 93 به اداره محترم دارائی اعلام نمایید.


 
اعمال معافیت در صورت احراز نصب صندوق مکانیزه فروش

به اطلاع کلیه مشاورین املاک می رساند به موجب بخشنامه شماره 200/94/22 مورخ 94/3/3 رییس محترم سازمان امور مالیاتی کشور ، مودیانی که صندوق مکانیزه فروش را نصب نموده باشند با رعایت سایر مقررات از معافیت مالیاتی برخوردار خواهند شد.


 
سرقت منازل

به اطلاع کلیه مشاورین املاک می رساند حسب اعلام پلیس آگاهی استان ، بررسیهای معموله در خصوص سرقت منازل در سطح شهر تبریز حاکی از شیوه و شگردهای خاص سارقین در شناسائی منازل خالی از سکنه دارد . بدین صورت که سارقین و بعضا معتادین به بهانه های درخواست منزل استیجاری و یاخرید منزل به مشاورین املاک مراجعه و منازلی را که کلید آنها در اختیار مشاورین املاک بوده شناسایی و در فرصت مقتضی و مناسب اقدام به سرقت منازل می نمایند. علیهذا لازم است تا با حفظ هوشیاری و حصول اطمینان از تقاضای مراجعه کنندگان اقدام به نشان دادن منازل نمایند. در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را با پلیس آگاهی و یا سامانه 110 در اختیار بگذارید%


 
بخشودگی جرائم با نصب صندوق مکانیزه فروش

خبرمهم: به اطلاع کلیه مشاوران املاک میرساند با توجه به رایزنی های صورت گرفته با اداره کل امور مالیاتی استان مبنی بر بخشودگی جرایم مالیاتی برای مشاوران املاک مجهز به صندوق مکانیزه مستدعی است در اسرع وقت جهت دریافت نرم افزار به اتحادیه مراجعه نمایید. اتحادیه مشاورین املاک شهرستان تبریز


 
ممنوعیت نقل و انتقال پلاک 259 فرعی از 3991 اصلی ق 259

پیرو دستور قضائی اجرای احکام مدنی شعبه 27 ، باطلاع کلیه مشاورین املاک می رساند: هرگونه تحریر قرارداد برای پلاک ثبتی 259 فرعی از 3991 اصلی قطعه 259 واقع در بخش 6 بنام آقای محمدباقر چولچی ممنوع می باشد.


 
صندوق فروشگاهی

باطلاع  کلیه مشاورین املاک شهرستان تبریز میرساند طبق ماده 71 قانون نظام صنفی ، مشاورین املاک موظف به استفاده از نرم  افزار صندوق فروشگاهی می باشند . لذا لازم است سریعا به منظور پیشگیری از جرائم احتمالی مالیاتی جهت تهیه نرم افزاربه اتحادیه املاک مراجعه نمایند.


 
عدم استفاده از ویندوز XP

با توجه به مشکلات  امنیتی موجود در ویندوز XP ، مشاورین املاک سیستم عامل کامپیوتر مورد استفاده خود را به ویندوز 7 تغییر دهید.


 

 
توجه توجه

مشاورین املاک پس از دریافت نرم افزار صندوق مکانیزه فروش از اتحادیه املاک هرچه سریعتر نسبت به ثبت اطلاعات و مشخصات صندوق مکانیزه در سامانه tax.gov.ir/saleSoftware/Login دارائی اقدام نمایید . لازم بذکر است پس از ثبت مشخصات صندوق مکانیزه دریافتی واحد شما بعنوان واحد مجهز به صندوق مکانیزه شناخته می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد رایانه اتحادیه آقای مهدی قهرمانی قدر تماس حاصل فرمایید. 34409507 داخلی 8 
ضرورت تجهیز دفاتر مشاور املاک به سامانه صندوق مکانیزه فروش

طبق اعلامیه سازمان امور مالیاتی کشور و در اجرای مفاد ماده 121 قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران درخصوص صاحبان مشاغل برای نصب، راه اندازی و استفاده از سامانه صندوق فروشگاهی و همچنین دستورالعمل مواد 169 و 169 مکرر قانون مالیاتی های مستقیم و ماده 189 قانون مالیات بر ارزش افزوده و ماده 71 قانون نظام صنفی از ابتدای سال 93 ملزم به استفاده از سامانه صندوق فروشگاهی یا رایانه دارای سیتم نرم افزاری فروشگاهی و صدور الکترونیکی صورتحساب فروش ( فاکتور) مطابق نمونه های اعلام شده در دستور العمل مواد 19 قانون مالیات بر ارزش افزوده و 169 قانون مالیاتی کشور می باشد . عدم تجهیز واحدهای صنفی باعث جریمه و عدم تعلق تخفیف های مالیاتی خواهد بود. مستدعی است مشاورین املاک هرچه سریعتر جهت دریافت نرم افزار فوق به واحد رایانه اتحادیه املاک آقای مهدی قهرمانی قدر  09143032143 مراجعه نمایند.


 
ممانعت از نقل و انتقال ملک متعلق به آموزش و پرورش ناحیه 3 تبریز

بدینوسیله به استحضار می رساند با توجه به نامه ریاست محترم آموزش و پرورش ناحیه 3 تبریز، عده ای از افراد سود جو قصد تصرف و خرید و فروش ( به صورت غیر قانونی و بدون درج کدرهگیری معاملات) ملک متعلق به آموزش و پرورش ناحیه 3 تبریز دارای سند مالکیت رسمی به پلاک ثبتی 9014/158 بخش 5 تبریز واقع در خیابان امامیه روبروی پارک مشروطه خیابان معراج جنب بانک سپه را دارند . با عنایت به نیاز آموزش و پرورش در احداث فضاهای آموزشی و خالی بودن ملک مذکور ، مشاورین املا ک از تحریر هر نوع قولنامه برای ملک فوق خودداری نمایید.


 
آگهی پذیرش

بسمه تعالی
آگهی پذیرش کاندیدای هیئت مدیره و بازرس اتحادیه
از کلیه اعضای دارای پروانه کسب معتبر ( ده ساله – پنجساله )
اتحادیه صنف مشاورین املاک و حق العمل کاران شهرستان تبریز
که داوطلب عضویت در هیئت مدیره و بازرس اتحادیه فوق می باشند به استناد ماده 6 آئین نامه اجرائی انتخابات هیئت مدیره اتحادیه های صنفی ( موضوع اجرای تبصره 3 ماده 22 قانون نظام صنفی مصوب مورخ 12/6/92 مجلس شورای اسلامی ) دعوت به عمل می آید از تاریخ 1/11/93 الی 20/11/93 به مدت 20 روز کاری جهت ثبت نام و تکمیل فرم کاندیدائی به عنوان اعضائ هیئت مدیره اتحادیه و یا بازرس اتحادیه در صورت داشتن شرایط زیر با در دست داشتن مدارک ذیل به دبیرخانه هیئت اجرائی برگزاری انتخابات هیئت مدیره و بازرس اتحادیه های صنفی شهرستان تبریز مستقر در سازمان صنعت و معدن و تجارت استان واقع در خیابان ششگلان ، کوی داش دربند ؛ جنب استخر کارگران ، طبقه همکف اتاق 107 مراجعه نمایند.


مدارک مورد نیاز


عضویت در اعضاء هیئت مدیره اتحادیه و بازرس اتحادیه
-    اصل و فتوکپی پروانه کسب معتبر ده ساله و یا پنجساله ( 5 سری )
-    اصل و فتوکپی از تمام صفحات شناسنامه ( 5 سری)
-    اصل و فتوکپی پشت و رو کارت ملی ( 5 سری )
-    اصل و فتوکپی مدرک تحصیلی مورد قبول ( یک برگ)
-    عکس 4×6 جدید ( 8 قطعه )
-    فتوکپی اعتبارنامه برای افراد دارای سابقه عضویت در هیئت مدیره اتحادیه ها ( یک برگ )

شرایط داوطلبان

-    تابعیت جمهوری اسلامی ایران
-    اعتقاد و التزام عملی به نظام جمهوری اسلامی ایران
-    نداشتن سوء پیشینه کیفری موثر
-    عدم ممنوعیت تصرف در اموال، مانند حجر، ورشکستگی و افلاس
-    عدم اعتیاد به مواد مخدر
-    عدم اشتهار به فساد
-    داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم برای افراد فاقد سابقه عضویت در هئیت مدیره یا گواهی معتبر از اداره آموزش و پرورش
-    حداکثر سن در زمان ثبت نامه هفتاد و پنج سال
-    داشتن پروانه کسب معتبر ( ده ساله – پنج ساله )
-    وثاقت و امانت
-    باستناد تبصره 5 : افراد موضوع تبصره 6 ماده 22 قانون ( کارکنان اتحادیه ها و اتاق اصناف و دستگاه های اجرائی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری ) در صورتی می توانند داوطلب شوند که قبل از ثبت نام از سمت خود استعفاء نمایند ارائه مدارک رسمی پذیرش استعفاء آنان پیش از شروع به کار هیئت مدیره الزامی است .

( تعریف پروانه کسب معتبر به استناد تبصره بند 9 ماده 3 آیین نامه اجرائی انتخابات هئیت مدیره اتحادیه های صنفی ):
پروانه کسب معتبر مجوزی است که تاریخ اعتبار آن منقضی نگردیده و صاحب آن تغییر شغل نداده و واحد صنفی خود را به غیر واگذار و یا اجاره نداده باشد و واحد صنفی فعال و مکان ن تغییر نیافته باشد.
هیات اجرائی برگزاری انتخابات هیئت مدیره و بازرس اتحادیه های صنفی شهرستان تبریز


 
صدور کدرهگیری

با سلام ، با توجه به حکمی که اخیرا از سوی دیوان عدالت اداری مبنی بر حذف الزم به کدرهگیری برای دریافت مفاصا حساب مالیاتی جهت نقل و انتقالات ملکی صادر شده ، شائبه ای برای برخی از مشاورین املاک و افراد بوجود آورده که روال کدرهگیری در بنگاههای املاک نیز مشمول این حکم می شود ، به  آگاهی می رساند : برابر تصویب نامه مورخ 21/10/1387 وزیران عضو کارگروه مسکن " کلیه دفاتر مشاورین املاک را موظف نموده از تاریخ اتصال به سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات تمامی معاملات را در سامانه مذکور ثبت نموده و کدرهگیری به آنها تخصیص دهند" بنابر  این صدور کدرهگیری طبق این مصوبه همانند روند گذشته همچنان برای کلیه دفاتر مشاورین املا ک و مستغلات لازم الاجرا و ضروری می باشد و دامنه حکم دیوان عدالت ا داری صرفا پروسه صدور مفاصا حساب در سازمانهای امور مالیاتی را شامل می شود.

علیهذا مراتب اعلام ، و به  اطلاع می رساند صدور کدرهگیری برای کلیه معاملات املاک و مستغلات تکلیف قانونی بوده و کماکان اجرای آن ضروری می باشد.


 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

اطلاعات تماس

تبریز خیابان  کوچه باغ، خیابان قطران شمالی، میدان شهاب، طبقه سوم

تلفن هاي اتحاديه : 34422753
فاکس:34390988


ایمیل:info@amlaktabriz.ir

حدیث روز

امام سجاد (ع) فرمودند:

المؤمنُ مِن دُعائهِ ‏على ثلاثٍ: إمّا أن يُدَّخَرَ لَهُ، و إمّا أن يُعَجَّلَ لَهُ، و إمّا أن يُدْفَعَ عَنهُ بَلاءٌ يُريدُ أن يُصِيبَهُ؛

دعاى مؤمن از سه حال خارج نيست:
يا برايش ذخيره مى‏ گردد،
يا در دنيا برآورده مى‏ شود،
يا بلايى را كه مى‏ خواهد به او برسد، دفع مى ‏شود.
تحف العقول، ص 280