اخبار مهم
اخبار اتحادیه
.


 

 
تغییر رمز عبور
جهت جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی، در صورتیکه نام کاربری و کلمه عبور سایت ایران املاک ( کدرهگیری) هر دو کدملی باشد ، هرچه سریعتر نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام نمایید. در صورت اخذ کدرهگیری از مراکز صدور کدرهگیری ، پس از هربار مراجعه رمز عبور خود را تغییر دهید. جهت تغییر رمز عبور پس از ورود به سایت ایران املاک در قسمت امکانات ، قسمت تغییر کلمه عبور را  انتخاب و کلمه عبور قبلی خود را وارد و سپس کلمه عبور جدید را وارد نمایید.

 
تحریر پیش فروش
پیرو نامه اتاق اصناف به شماره 30726 مورخ 22/3/93 مدیران املاک حق تحریر پیش فروش را نداشته و بایستی برابر دستورالعمل اقدام و در غیر اینصورت کلیه مسئولیت های حقیقی و حقوقی بعهده مدیر مشاور املاک می باشد.

 
نرم افزار تولید فایل TTMS
بدینوسیله به اطلاع آن دسته از مشاورین املاک که تا کنون موفق به ارائه عملکرد سالهای 91 و 92 خود به اداره دارائی نشده اند می رساند جهت دریافت نرم افزار به سایت www.tabrizmaskan.com مراجعه نمایند. پس از وارد شدن به سایت به قسمت دانلود برنامه مراجعه نمایید. جهت فعالسازی نرم افزار به کد نیازی نیست. مهلت ارائه عملکرد تا چهارم تیرماه 93 می باشد.با توجه به ازدیاد مراجعات در روزهای پایانی ، بهتر است ارائه عملکرد خود را به روزهای آخر موکول نکنید.

 
استفاده از قراردادهای جدید
بدینوسیله به اطلاع کلیه مدیران مشاورین املاک شهرستان تبریز می رساند که پیرو دستور قضائی فرمت قراردادهای قبلی از تاریخ 93/3/1 از درجه اعتبار ساقط و مسئولیت حقیقی و حقوقی استفاده از قراردادهای قبلی به هر عنوان به عهده شخص مدیر املاک می باشد . جهت اخذ مبایعه نامه های جدید از تاریخ 93/2/20 به اتحادیه مراجعه نمایید.

 
عدم استفاده از ویندوز XP
با توجه به اتمام پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز XP از 8 آوریل 2014 مصادف با 19 فروردین 1393 ، مطلوبست سیستم عامل کامپیوتر خود را به ویندوز 7 ارتقاء دهید.پایان پشتیبانی بدان معنی است که ویندوز XP به بستری برای ورود ویروس های جدید ، نرم افزارهای جاسوسی و سایر کدهای مخرب تبدیل خواهد شد که هکرها می توانند از آن سوء استفاده کنند.لازم بذکر است امضاء های دیجیتال در ویندوز 7 هم قابل استفاده می باشد.

 
ارائه عملکرد سال 91 و سه فصل 92 تا پایان سال
مشاورین املاک برای دریافت نرم افزار تولید فایل TTMS  تا مورخ 27 اسفند به اتحادیه املاک مراجعه و عملکرد خود را نهایتاً تا تاریخ 92/12/28 به اداره دارائی تحویل دهید . عدم ارائه مشمول جرائم نابخشودنی است . مسئولیت بعدی بعهده مدیر املاک خواهد بود.
 
هشدار امنیتی
به اطلاع کلیه مشاورین املاک شهرستان تبریز می رساند جهت جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی ، رمز عبور www.iranamlaak.ir خود را تغییر دهید.

 
دستور العمل اجرایی ماده 169 دارائی
در اجرای دستور العمل اجرایی ماده 169 مکرر قانون مالیاتهای مستقیم که از ابتدای سال 1391 اجرائی گردیده ، مشاورین املاک باید کلیه اطلاعات معاملات ( خرید ، فروش و قرارداد) خود را به اداره امور مالیاتی ارائه نمایند. با توجه به تمدید مهلت ارسال اطلاعات معاملات سال 1391 و سه فصل ( بهار ، تابستان و پاییز) سال 1392 تا مورخ 92/12/28 ضروریست مودیان محترم در مهلت ذکر شده نسبت به ارائه صورت معاملات خود اقدام نمایند. عدم ارائه اطلاعات معاملات از اول سال 1391 مشمول جرائم غیر قابل بخشودگی می باشد. لازم بذکر است آن دسته از مودیان که کدکاربری و رمز  عبور مربوط به ثبت نام کد اقتصادی را دریافت نموده اند می توانند جهت ارسال آنلاین اطلاعات به سایت www.tax.gov.ir مراجعه نمایند. در صورت نداشتن کد کاربری و رمز عبور می توانند از سایت فوق نرم افزار آفلاین را تهیه نمایند.

 
ثبت کامل اطلاعات بهنگام اخذ کدرهگیری
پیرو نامه شماره 133/02/06/184 اداره محترم نظارت بر اماکن عمومی شهرستان تبریز ، کلیه مشاوران املاک موظفند اطلاعات مربوط به خریداران ، فروشندگان ، موجرین و مستاجرین را بصورت کامل در قسمت مشخصات طرفین قرارداد در سامانه املاک ومستغلات کشور وارد نمایند در غیر اینصورت برابر ضوابط و مقررات با مدیران واحدهای صنفی املاک خاطی برخورد قانونی خواهد شد.

 
عقد هرنوع قرارداد با اتباع خارجی
بنا به دستور قبل از هرگونه اقدام در خصوص خرید ، فروش ، رهن و اجاره با اتباع خارجی موضوع را در اسرع وقت به اداره نظارت بر اماکن عمومی اطلاع دهید. در غیر اینصورت هرگونه مسئولیت بعدی بعهده واحد صنفی مذکور خواهد بود.

 
رعایت مفاد زیر قبل از تنظیم قرارداد توسط مشاورین املاک الزامیست

1.         بدون احراز هویت متعاملین از طریق اصل مدارک شناسائی ( کارت ملی یا شناسنامه ) اقدام به تنظیم قرارداد ننمایید. ( کپی مدارک فوق قابل قبول نمی باشد)

2.         چنانچه متعاملین وراث باشند احراز حصر وراثت و فرم 19 و درج مشخصات تمام وراث در قرارداد و امضاء تمامی آنها الزامیست.

3.         بعد از مطالعه تمام صفحات سند و حصول اطمینان از مخدوش نبودن آن اقدام به تنظیم قرارداد نمایید. در صورت دارابودن هر نوع مشکل از قبیل رهن یا بازداشت استعلام سند مورد معامله الزامیست.

4.         چنانچه از طریق وکالت معامله انجام شود درج مشخصات مالک یا مالکین – خریدار یا خریداران و در قسمت وکالت ، مشخصات وکیل ، شماره وکالتنامه ، تاریخ صدور وکالتنامه و شماره دفترخانه الزامیست.

5.         بعداز احراز هویت وکیل و ارتباط وکالت نامه نسبت به مورد معامله، استعلام اعتبار و عدم اعتبار وکالتنامه بعهده متعاملین می باشد .

6.         کپی مدارک شناسائی متعاملین ، وکالتنامه ، حصر وراثت ، تاییدیه کدپستی و سایر مدارکی که در ارتباط با معامله می باشد می بایست حداقل به مدت پنج سال توسط مشاور املاک بایگانی گردد.

7.         بدون تأییدیه کد پستی ملک مورد معامله از اداره پست اقدام به تنظیم مبایعه نامه ننمایید.

8.         دقت شود تاریخ تنظیم قرارداد همان روزی باشد که قرارداد تنظیم می شود پس و پیش کشیدن تاریخ جعل و جرم محسوب می شود. درج تاریخ تحویل و تاریخ تنظیم سند اجباری است.

9.         تحویل قرارداد به متعاملین و اخذ کد رهگیری مورد معامله همان روز باید انجام گردد.

10.      در موقع تنظیم سند عادی اعم از مسکونی یا زراعی قید مساحت زمین و حدود اربعه و منطقه مورد معامله و استعلام از منابع ذیربط الزامیست.

11.      در هنگام انجام معامله و اجاره مشاور املاک موظف است پلاک ثبتی اصلی ، فرعی ، شماره بخش و سریال سند را در  قرارداد قید نماید.

12.      قبل از اخذ پروانه ساخت ملک،  انجام معامله پیش فروش غیر قانونی محسوب می گردد.


 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

اطلاعات تماس

تبریز خیابان  کوچه باغ، خیابان قطران شمالی، میدان شهاب، طبقه سوم

تلفن هاي اتحاديه : 34422753
فاکس:34390988


ایمیل:info@amlaktabriz.ir

حدیث روز

امام سجاد (ع) فرمودند:

المؤمنُ مِن دُعائهِ ‏على ثلاثٍ: إمّا أن يُدَّخَرَ لَهُ، و إمّا أن يُعَجَّلَ لَهُ، و إمّا أن يُدْفَعَ عَنهُ بَلاءٌ يُريدُ أن يُصِيبَهُ؛

دعاى مؤمن از سه حال خارج نيست:
يا برايش ذخيره مى‏ گردد،
يا در دنيا برآورده مى‏ شود،
يا بلايى را كه مى‏ خواهد به او برسد، دفع مى ‏شود.
تحف العقول، ص 280