اخبار مهم
اخبار اتحادیه
تنظیم قولنامه برای کیوسک ها

با توجه به نامه شماره 83/4580 مورخ 25/9/92 سازمان میادین و سازماندهی مشاغل شهری ، نظر بر اینکه اخیراً مشاهده می شود برخی از مشاورین املا ک سطح شهر تبریز ، به تقریر و تنظیم قولنامه رسمی نسبت به نقل و انتقال کیوسک های مطبوعاتی و تنقلاتی سطح کلانشهر تبریز اقدام می نمایند ، با تذکر این موضوع که امور راجع به کیوسک های سطح شهر ، کلاً تحت مباشرت و ساماندهی سازمان میادین و سازماندهی مشاغل شهری بوده و صرفاً منافع بهره برداری موقت از کیوسک ها ، آنهم راساً و با قراردادهای منعقده توسط این سازمان به اشخاص واگذار می گردد و هیچگونه نقل و انتقال بعدی در قراردادهای موقت این سازمان ، پیش بینی نشده و بلکه هرگونه اقدام به نقل و انتقال از موارد فسخ قرارداد و تخلیه فوری کیوسک توسط سازمان می باشد و اقدام به تنظیم قولنامه های نقل و انتقال فی ما بین اشخاص، منجر به بروز مشکلات بعدی قانونی هم از حیث تضرر اشخاص دیگر و هم مسئولیت قانونی مشاورین املاک تنظیم کننده قولنامه خواهد گردید و هرگونه مسئولیت بعدی بعهده مشاور املاک خواهد بود.


 
پروانه کسب الکترونیکی جیبی
به استناد تبصره ب بند یک مصوبه کارگاه آموزشی ضروری است کلیه مشاورین املاک جهت تکمیل پرونه برای صدور پروانه کسب الکترونیکی جیبی به اتحادیه مراجعه نمایند. بدیهی است در صورت عدم مراجعه هرگونه مسئولیت بعدی متوجه مدیر بنگاه خواهد بود.

 
منازل استیجاری مجردی
پیرو دستور فرماندهی محترم انتظامی استان با توجه به اینکه در منازل استیجاری مجردی زمینه ارتکاب تخلفات متعدد وجود دارد در صورت عقد قرارداد اجاره مراتب را کتباً به اداره نظارت اماکن عمومی اعلام نمایید.

 
ممنوعیت ساخت و ساز در حریم خطوط لوله انتقال گاز
متاسفانه در اراضی اطراف تبریز از جمله منطقه دیزج لیلی خانی ، هروی و بیرق ، باسمنج ، باغ معروف، کندرود، کجاباد، الوار و ... مشاهده می شود که اشخاص از طریق مشاوران املاک اقدام به خرید و فروش اراضی واقع در حریم ایمنی 250 متری خطوط لوله انتقال گاز جهت کاربریهای غیر زراعی و باغی مانند کاربری ویلا ، کارگاهی و ... نموده و حتی جاده اختصاصی خطوط لوله انتقال گاز را بعنوان راه دسترسی ملک در سند قید می نمایند که این امر ضمن مغایرت صریح با قانون منع فروش و واگذاری اراضی فاقد کاربری مسکونی برای امر مسکن به شرکتهای تعاونی مسکن و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی مصوب 1381/5/6 و قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها مصوب 1374/03/31 بوده و موجبات بروز تبعات نامطلوب بعدی برای این منطقه و نیز برای مشاوران املاک می شود به نحوی که خریداران جاهل به وقوع اراضی در حریم ایمنی 250 متری پس از علم به موضوع مبادرت به طرح شکایت تحت عناوینی از قبیل کلاهبرداری و فروش مال غیر و ... علیه فروشندگان و مشاوران املاک می نمایند. لذا مشاوران املاک از تنظیم قرارداد در محدوده های ذکر شده به طور جدی خودداری تا از حادث شدن مشکلات و تبعات نامطلوب آتی جلوگیری شود.
 
اطلاعیه پلیس آگاهی استان آ.شرقی

برابر نامه شماره 50/13/92/101718 مورخ 11/3/92 پلیس آگاهی فا. استان آ.شرقی در جهت کنترل  و کاهش وقوع جرایم در صورت وجود منازل مجردی مشکوک در محلات مراتب را سریعاً از طریق شماره تلفن 2184317 به پلیس آگاهی اعلام نمایید.


 
اطلاعیه

پیرو نامه شماره 99/1/1/1131 مورخ 30/1/92 فرمانداری محترم شهرستان تبریز ، در اجرای ماده 2 عوارض بر معاملات غیر منقول دستور العمل شیوه محاسبه عوارض محلی عمومی مصوب 29/10/83 وزارت کشور به مدیران محترم املاک در روستاهای بخش مرکزی ابلاغ که عوارض بر معاملات غیر منقول به ماخذ نیم درصد مبلغ مورد معامله از فروشنده و یا طبق توافقات فی ما بین  از کل مبلغ مورد معامله کسر و به حساب دهیاری روستای مورد نظر واریز و فیش مربوطه به همراه کپی قولنامه تحویل دهیاری همان روستا گردد.


 
اخذ کد رهگیری فقط با امضا دیجیتال خود مشاور املاک
اطلاعیه مهم: مشاورین املاک محترم شهرستان تبریز به اطلاع می رساند که از مورخه 1/10/91 اخذ کدرهگیری باید با استفاده از توکن ( امضاء دیجیتال) خود مشاور املاک صورت پذیرد . ضمناً تحویل هرگونه قرارداد از تاریخ فوق منوط به اخذ کد رهگیری خود مشاور املاک می باشد.
 
اطلاعیه کد اقتصادی
برابر بند 5 دستورالعمل خود اظهاری مالیات مشاغل عملکرد 1390 سازمان امور مالیاتی کشور ثبت نام دریافت شماره اقتصادی حداکثر تا 30/8/91 برای کلیه مودیان محترم الزامی و عدم ثبت نامه ذکر شده موچب احاله پرونده های مالیاتی مورد توافق جهت رسیدگی شده و ازطرفی برابر اطلاعیه سازمان فوق از اول آذر ماه سال جاری مودیان ادارات مالیاتی سراسر کشور بایستی جهت انجام امور مالیاتی خود دارای شد اقتصادی باشند . www.tax.gov.ir
 
اطلاعیه
بدینوسیله به اطلاع کلیه مدیران مشاوران املاک تبریز می رساند  که جهت رعایت حقوق شرکت جهاد خانه سازی استان آذربایجانشرقی و شهروندان برابر نامه شماره 0612 مورخه 13/6/91  شرکت  نامبرده متعلق به بنیاد تعاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هرگونه معامله در پلاک های ثبتی 77 و 79 اصلی اقع در بخش 9 تبریز ( شهر جدید شهریار)  در مناطق اراضی قراء طویقون و گوارسنگ بدون استعلام ممنوع بوده و هرگونه مسئولیت قانونی به عهده مشاور املاک مربوطه خواهد بود.
 
مهم
مشاورین املاک محترم در صورت اجاره دادن منازل مسکونی به اتباع خارجی و یا عقد اجاره کوتاه مدت ، اجاره نامه های تنظیمی را تا مورخه 15/6/91 به اتحادیه املاک تحویل نمایید%
 
تسویه حساب
با توجه به اینکه در موقع مبایعه و یا اجاره محل واحد صنفی نسبت به ارائه تسویه حسابهای دارائی و شهرداری و تلفن و برق و گاز و آب لحاظ قرار نمی گیرد در نتیجه تضییع حقوق طرفین موجب اعتراض میباشد . لذا مقتضی است به هنگام مبایعه و یا اجاره واحد صنفی نسبت به تسویه حسابهای فوق اقدام گردد.
 
ساعت کاری
به استناد اعلام اداره اماکن عمومی واحدهای صنفی مجاز به فعالیت بعد از ساعت 24 شب نیستند. در صورت مشاهده تخلف محسوب شده و برابر مقررات رفتار خواهد گردید.
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

اطلاعات تماس

تبریز خیابان  کوچه باغ، خیابان قطران شمالی، میدان شهاب، طبقه سوم

تلفن هاي اتحاديه : 34422753
فاکس:34390988


ایمیل:info@amlaktabriz.ir

حدیث روز

امام سجاد (ع) فرمودند:

المؤمنُ مِن دُعائهِ ‏على ثلاثٍ: إمّا أن يُدَّخَرَ لَهُ، و إمّا أن يُعَجَّلَ لَهُ، و إمّا أن يُدْفَعَ عَنهُ بَلاءٌ يُريدُ أن يُصِيبَهُ؛

دعاى مؤمن از سه حال خارج نيست:
يا برايش ذخيره مى‏ گردد،
يا در دنيا برآورده مى‏ شود،
يا بلايى را كه مى‏ خواهد به او برسد، دفع مى ‏شود.
تحف العقول، ص 280