اخبار مهم
اخبار اتحادیه
مهم
قابل توجه مشاورین املاک شهرستان تبریز: جهت اطلاع از آخرین اخبار اتحادیه ، پس از ورود به سایت ایران املاک ( سامانه املاک و مستغلات کشور ) بخش پیغام ها را بررسی و مطالعه فرمایید.
 
اطلاعیه
بنا به دستور پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا ، برابر ضوابط انتظامی عمومی صنوف استفاده از کراوات توسط متصدی و کارکنان صنفی ممنوع می باشد. شایان ذکر است در صورت عدم اجرای ضوابط و قوانین با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.
 
کاهش اخذ مبلغ کدرهگیری
با توجه به کاهش اخذ مبلغ اتحادیه کشوری در قبال صدور کد رهگیری از مشاورین املاک برای هر یک از معاملات مبایعه نامه از 8000 تومان به 4000 تومان و اجاره نامه از 2000 تومان به 1000 ، با توجه به نظر اعضاء کمیته نیز جهت کاهش مبلغ صدور کد رهگیری مقرر گردید برای هر یک از معاملات مبلغ از 15000 تومان به 7000 تومان مبایعه نامه ها و 4000 تومان اجاره نامه ها کاهش یابد. و یک نسخه نیز از صورتجلسه مذکور نیز به معاونت محترم بازرسی و نظارت سازمان ارسال و  کنترل لازم از طریق بازرسان اتحادیه و سازمان صورت پذیرد و لیست قیمت نیز در شرکت پارلار وطن و مشاورین املاک در معرض دید عمومی نصب گردد.
 
کاهش هزینه دریافتی از بابت کد رهگیری

به اطلاع کلیه اعضاء محترم صنف مشاوران املاک می رساند که مبلغ 80000 ریال دریافتی در ازای صدور هر کد رهگیری بابت ثبت قرارداد مبایعه نامه ، سرقفلی، اجاره به شرط تملیک و پیش فروش در سامانه به 40000 ریال و مبلغ 20000 ریال دریافتی در ازای صدور هر کد رهگیری بابت ثبت اجاره نامه در سامانه املاک و مستغلات کشور به 10000 ریال کاهش یافته است .


 
نتايج انتخابات اتحاديه

اتحاديه مشاورين املاك تبريز ضمن اعلام نتايج انتخابات ، بدينوسيله از انجمن نظارت بر انتخابات ، حراست بازرگاني ، نيروي انتظامي و مجمع امور صنفي شهرستان تبريز به جهت برگزاري هرچه باشكوه تر و مديران مشاورين املاك كه بطور گسترده در اين انتخابات شركت نموده بودند تشكر و قدرداني مي نمايد. نتايج انتخابات به شرح ذيل مي باشد اسماعيل نعمتي به عنوان رئيس ، حسين عيوضي بعنوان نائب رئيس اول، موسي عليزاده بعنوان خزانه دار ، قنبر نعمت زاده  بعنوان دبير ، جليل آدي بيگ بعنوان نائب رئيس دوم ، مسلم عبادي بعنوان بازرس اول و ابراهيم نوائي بعنوان بازرس دوم اتحاديه انتخاب گرديدند


 
انتخابات اتحاديه مشاورين املاك تبريز

به اطلاع كليه اعضاء داراي پروانه كسب فعال و معتبر اتحاديه صنف مشاورين املاك شهرستان تبريز مي رساند كه انتخابات اتحاديه در روز سه شنبه مورخه 28/4/90 از ساعت 8 صبح الي 5 بعدازظهر در ساختمان مجمع امور صنفي وا قع در خيابان ششگلان روبروي بانك ملي برگزار خواهد شد. لازم بذكر است بهمراه داشتن اصل پروانه كسب الزاميست.


 
خبر

به استناد نامه شماره 133170/2/11 مورخه 20/11/89 رئيس محترم دفتر امور اتباع و مهاجرين خارجي استانداري آذربايجان شرقي در خصوص ممنوعيت هرگونه رهن و اجاره منزل و كارگاه و مغازه توسط اتباع خارجي بدون اخذ مجوز از دفتر محترم امور اتباع و مهاجرين خارجي استانداري و پليس محترم مهاجرات اتباع خارجي فرماندهي نيروي انتظامي استان ارسال مي گردد. لذا با توجه به بخشنامه هاي موجود و همچنين جهت جلوگيري از بروز مشكلات عديده و تبعات منفي ناشي از آن ، طي نامه ا ي موضوع به كليه بنگاههاي املاك و مستغلات اعلام كه سرتاسر استان براي اسكان و اقامت اتباع افغاني ممنوع و مشاورين املاك حق هيچگونه معامله و رهن و اجاره با اتباع مذكور را ندارند و در ارتباط با ساير اتباع خارجي مطابق مقررات ملزم به اخذ مجوز از دفتر اتباع خارجي استانداري و پليس مهاجرات اتباع خارجي فرماندهي انتظامي مي باشند . در صورت عدم رعايت مقررات از سوي مشاورين املاك طبق اعلام دفتر امور اتباع اماكن فرماندهي انتظامي نسبت به پلمپ واحد صنفي مذكور اقدام و واحد مذكور به داداگاه معرفي خواهد شد.

علي بابائي - رئيس اداره امور اصناف و تشكلها و دبير كمسيون نظارت

 
بخشنامه


رئيس محترم اتحاديه صنف مشاوران املاك شهرستان تبريز

باسلام و احترام؛

برابر گزارشات واصله بعضي از مشاوران املاك در سطح كشور بدون توجه به يگانه بودن كدهاي پستي ده رقمي هر مكان از كدپستي مكانهايي غير از مكان مورد معامله جهت دريافت كد رهگيري استفاده مي نمايند كه باعث بروز مشكلاتي بر اي بعضي از مردم، ادارات پست ، شهرداري، دارائي و سامانه كد رهگيري گرديده است و از طرفي وظايف مشاوران املاك احراز مالكيت و احراز هويت متعاملين مي باشد و مي بايست در هنگام تنظيم قرارداد تصوير كليه اوراق - كارت ملي - شناسنامه ها - اسناد و چكها و تعهدات متعاملين را ضميمه نسخه سوم گرديده و حداقل به مدت 5 سال حفظ و بايگاني نمايند. لذا خواشمند است به اعضاء محترم به نحو مقتضي اطلاع رساني و نتيجه را به اين اتحاديه اعلام فرمائيد و ياد آور مي شود عدم رعايت موارد خواسته شده تخلف محسوب شده و مستجب برخورد قانوني مي باشد.

                                                    مصطفي قلي خسروي - رئيس اتحاديه صنف مشاوران املاك تهران و كشور


 
آگهي پذيرش كانديدا

از كليه اعضاء داراي پروانه كسب معتبر اتحاديه مشاورين املاك تبريز

كه داوطلب عضويت درهيئت مديره اتحاديه فوق مي باشند به استناد ماده 8 آئين نامه اجرائي تبصره 3 ماده 22 قانون نظام صنفي دعوت بعمل مي آيد از تاريخ 15/7/89 لغايت 15/8/89 جهت ثبت نام و تكميل فرم كانديدائي با در دست داشتن مدارك ذيل به دبير خانه انجمن نظارت بر انتخابات اتحاديه هاي صنفي مستقر در سازمان بازرگاني واقع در بلوار 29 بهمن ( روبروي صدا و سيما) طبقه سوم اتاق 306 مراجعه نمايند.

مدارك مورد نياز:

1- فتوكپي پروانه كسب معتبر 5 ساله يا 10 ساله         سه سري

2- فتوكپي از تمام صفحات شناسنامه                        دو سري  ( در يك برگ)

3- فتوكپي پشت و روي كارت ملي                            يك سري

4- عكس 4×3 جديد                                                 شش قطعه

(تبصره يك بند هشت ماده 4 آئين نامه اجرائي انتخابات هيئت مديره اتحاديه صنفي : پروانه كسب معتبر پروانه كسبي است كه اعتبار آن منقضي نگرديده باشد صاحب پروانه تغيير شغل نداده و واحد صنفي خود را به غير واگذار و يا اجاره نداده باشد و واحد صنفي فعال باشد و مكان واحد صنفي تغيير نيافته باشد.)

( انجمن نظارت بر انتخابات اتحاديه صنفي شهرستان تبريز مستقر در سازمان بازرگاني )


 
توجه

نكته امنيتي

بدلايل امنيتي نام كاربري و كلمه عبور خود را در اختيار هيچ يك از كافي نت ها قرار ندهيد.

 
اخطار به كليه بنگاه هاي معاملات املاك روستاهاي تبريز

مشاهده ميشود عده اي در در اثر عدم آگاهي و اطلاع از قوانين و مقررات دولتي يا تعمدا به صورت پنهاني و يا آشكار اقدام به تصرف و تبديل اراضي ملي و دولتي منطقه و فروش غير قانوني آن به عنوان اراضي زراعي به اشخاص حقيقي يا حقوقي مي نمايند و با اين عمل خود ضمن حيف و ميل اموال عمومي باعث تضييع حقوق قانوني ساير شهروندان مي شوند لذا اين عمل آنها خلاف قوانين دولت جمهوري اسلامي ايران بخصوص اصل 45 قانون اساسي و ماده 690 قانون مجازات اسلامي و ماده 55 قانون حفاظت و بهره برداري از جنگلها و مراتع كشور بوده و برخورد شديد مراجع قانوني با افراد مختلف و سود جو را به دنبال دارد لذا :

1- بدينوسيله به كليه اهالي و ساير اشخاص حقيقي و حقوقي كه قصد خريد و يا فروش اراضي در محدوده ثبتي روستاهاي تبريز را دارند ابلاغ ميگردد به منظور جلوگيري از فعاليت غير قانوني افراد متخلف و سود جو و بنگاههاي معاملات املاك غير مجاز در تصرف و تخريب و فروش اراضي ملي ؛ وضعيت عرصه مد نظر و مورد عمل خود را از منابع طبيعي تبريز استعلام نمايند تا در آينده سرمايه گذاري آنها مواجه با ضرر و زيان نگردد. در غير اين صورت در آينده دستگاههاي دولتي هيچگونه مسئوليتي در قبال عمل غير قانوني به عهده نخواهند گرفت.

2- به بنگاههاي معاملاتي املاك فعال در شهرستان تبريز و روستاهاي حومه اخطار ميگردد؛ اگر آگاهانه و با علم به ملي بودن زميني اقدام به ثبت خريد و فروش آن زمين در دفاتر خود نمايند به عنوان مشاركت و معاونت در جرم تخريب و تصرف عدواني اراضي ملي با به استناد مادتين 690 و 693 قانون مجازات اسلامي و 55 قانون حفاظت و بهره بردارياز جنگلها و مراتع كشور از طريق مقامات قضائي و انتظامي با آنها برخورد قانوني و قاطع بعمل خواهد آمد.

3- به كليه بنگاههاي معاملاتي املاك فعال در روستاهاي تابعه شهرستان تبريز اخطار ميگردد جهت اخذ مجوز فعاليت قانوني حداكثر تا پايان آذرماه 1388 به اتحاديه مربوطه مراجعه و اقدام به تشكيل پرونده و اخذ مجوز كتبي نمايند. در صورت عدم اخذ مجوز در فرجه قانوني فعاليت آنها غير قانوني تلقي شده و با آنها مطابق مقررات برخورد خواهد شد.


 
خريد ملك براي اتحاديه بعد از 80 سال
اتحاديه مشاورين املاك تبريز بعد از 80 سال صاحب ملك شخصي گرديد. با تشكر از رياست محترم سازمان بازرگاني استان جناب آقاي دكتر نجفي و رئيس اداره اصناف وقت جناب آقاي درفشي پور و كمك مالي به مبلغ 30 ميليون تومان قرض الحسنه توسط رياست محترم مجمع امور صفني جناب آقاي حاج يعقوب فرشچي و هيئت مديره و پشتكاري اعضاء محترم اتحاديه موفق به خريد ساختمان به مبلغ 135 ميليون تومان با عرصه 130 متر مربع و اعياني 270 متر مربع در 3 طبقه گرديده است . آدرس جديد پس از تعميرات اعلام خواهد شد.
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

اطلاعات تماس

تبریز خیابان  کوچه باغ، خیابان قطران شمالی، میدان شهاب، طبقه سوم

تلفن هاي اتحاديه : 34422753
فاکس:34390988


ایمیل:info@amlaktabriz.ir

حدیث روز

امام سجاد (ع) فرمودند:

المؤمنُ مِن دُعائهِ ‏على ثلاثٍ: إمّا أن يُدَّخَرَ لَهُ، و إمّا أن يُعَجَّلَ لَهُ، و إمّا أن يُدْفَعَ عَنهُ بَلاءٌ يُريدُ أن يُصِيبَهُ؛

دعاى مؤمن از سه حال خارج نيست:
يا برايش ذخيره مى‏ گردد،
يا در دنيا برآورده مى‏ شود،
يا بلايى را كه مى‏ خواهد به او برسد، دفع مى ‏شود.
تحف العقول، ص 280