اخبار مهم
اخبار اتحادیه
جلسه ای با اعضاء اتحادیه املاک تبریز

جلسه ای با حضور جمعی از اعضاء اتحادیه مشاورین املاک تبریز

 
ثبت صندوق مکانیزه فروش

اعضاء محترم صنف جهت برخورداری از معافیت مالیاتی در اسرع وقت نسبت به ثبت صندوق مکانیزه در سامانه tax.gov.ir اقدام نمائید.

شناسه تولید کنننده ( اتحادیه املاک ) : 14006810147

 
برگزاری مناقصات از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت - ستاد

بدینوسیله به اطلاع می رساند کلیه دستگاههای مشمول قانون برگزاری مناقصات مکلفند معاملات خود اعم از معاملات کوچک ، متوسط و بزرگ را از طریق سامانه تدارکات  الکترونیکی دولت - ستاد به انجام رسانند.


 
لیست موسسات مجاز داوری

بدینوسیله به اطلاع مشاورین املاک محترم می رساند با توجه به لزوم معرفی داور در قراردادها، می توانید از لیست ذیل بعنوان داور استفاده نمائید.

 
کمک به زلزله زدگان استان کرمانشاه

بدینوسیله به اطلاع اعضاء محترم مشاورین املاک می رساند ، شماره حساب 0102073629006 بنام اتاق اصناف تبریز ، جهت جمع آوری کمک های نقدی به هموطنان زلزله زده کرمانشاه اختصاص یافته است .


 
عقد قرارداد با سفارتخانه ها و یا عناصر دیپلماتیک

بدینوسیله به اطلاع کلیه مشاورین املاک محترم شهرستان تبریز می رساند قبل از عقد هرگونه قرارداد اجاره ، رهن یا خرید و فروش املاک با سفارتخانه ها و یا عناصر دیپلماتیک مراتب را با فوریت به پلیس نظارت بر اماکن ناجا اعلام نمایند.

 
ثبت صورتحساب فروش

آئین نامه اجرائی تبصره 2 ماده 169 اصلاحی قانون مالیات های مستقیم

ماده ۱۵- عدم نصب یا عدم استفاده از سامانه صندوق فروشگاهی یا عدم ثبت صورتحساب خرید و فروش، موجب تعلق جریمه­ ای معادل دو درصد فروش خواهد بود. مأخذ محاسبه جریمه، آن بخش از فروشی خواهد بود که عملیات آن در سامانه صندوق فروش ثبت نشده و یا اطلاعات آن در اختیار سازمان قرار نگرفته است.


 
بکارگیری اتباع خارجی

بدینوسیله به اطلاع کلیه مشاورین املاک محترم می رساند بکارگیری اتباع خارجی فاقد پروانه کار ممنوع می باشد.


 
در خصوص اخذ کدرهگیری برای معاملات

احتراماً به اطلاع مشاورین املاک محترم می رساند:

همانطور که مطلعید هیأت وزیران به منظور ساماندهی بازار زمین و مسکن و همچنین یکپارچه سازی اطلاعات مربوط به تمامی املاک و مستغلات و صدور شناسنامه هوشمند برای املاک با تجویز از اصل 138 قانون اساسی مبادرت به تصویب مصوبه شماره ی 190328 مورخ 87/10/21 نموده است. دادنامه شماره 1316 مورخ 94/10/29 هیأت عمومی دیوان عدالت اداری دلالت بر ابطال بند 5 و 6 مصوبه هیأت وزیران در خصوص الزام مودیان مالیاتی به ارائه مبایعه نامه واجد کدرهگیری از دفاتر مشاورین املاک جهت اخذ مفاصا حساب های مالیاتی و همچنین اعمال محدودیت در ارائه خدمات از سوی وزارتخانه های کشور ، نیرو ، امور اقتصادی و دارائی و فناوری اطلاعات در قبال قراردادهای فاقد کردهیگری ثبت معاملات دارد . لکن دیگر مقررات مندرج در مصوبه مذکور کماکان دارای اعتبار است . بخشنامه شماره 60/12238 مورخ 95/5/30 این مرکز در این راستا دال بر تنظیم هر گونه قرارداد مربوط توسط واحدهای صنفی مشاورین املاک منوط به تخصیص کدرهگیری در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور می باشد.. وفق بند (ز) ذیل ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه که موافق اقدام هیأت محترم وزیران می باشد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و وزارت بازرگانی ( سابق) با همکاری سازمان امور مالیاتی مکلف گردیده اند نسبت به گسترش سامانه الکترونیکی معاملات املاک و مستغلات در سطح  کشور اقدام نمایند و کلیه دستگاههای اجرائی ذیربط نیز موظف به همکاری جهت اجرای کامل این سامانه می باشند به همین منظور هیأت وزیان با تجویز از اصل 138 قانون اساسی و مفاد ماده مذکور مسئولیت ایجاد سامانه املاک و مستغلات را بر عهده کارگروه مقرر در بند دوم مصوبه هیأت وزیران قرارداده است . لذا اقدام در این خصوص دارای منشاء و مبنای قانونی بوده و مغایرتی با قانون موضوعه کشور ندارد.

لذا ضرورت دارد کماکان براساس دیگر مفاد مصوبه هیأت محترم وزیران تخصیص کدرهگیری در معاملات املاک و مستغلات توسط مشاورین املاک انجام پذیرد

 
جلسه روسای اتحادیه های صنفی با حضور سردار کریمیان

جلسه روسای اتحادیه های صنفی با حضور سردار کریمیان پیرامون مشکلات اصناف

 
الزام کد رهگیری برای مشاورین املاک

بدینوسیله به اطلاع مشاورین املاک می رساند اخذ کدرهگیری برای معاملات و قراردادهای اجاره نامه کماکان الزامی می باشد.

 
مبارزه با پولشوئی

احتراماً در راستای عمل به قانون مبارزه باپولشوئی ، خواهشمند است در صورت مشاهده تبادل مالی بالاتر از پانزده میلیون تومان بصورت نقدی یا معادل آن با سایر ارزها و کالاهای گرانبها در واحد صنفی با درج مشخصات کامل مشتری به مراجع مرتبط با پولشوئی ارجاع داده شود.


 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

اطلاعات تماس

تبریز خیابان  کوچه باغ، خیابان قطران شمالی، میدان شهاب، طبقه سوم

تلفن هاي اتحاديه : 34422753
فاکس:34390988


ایمیل:info@amlaktabriz.ir

حدیث روز

امام سجاد (ع) فرمودند:

المؤمنُ مِن دُعائهِ ‏على ثلاثٍ: إمّا أن يُدَّخَرَ لَهُ، و إمّا أن يُعَجَّلَ لَهُ، و إمّا أن يُدْفَعَ عَنهُ بَلاءٌ يُريدُ أن يُصِيبَهُ؛

دعاى مؤمن از سه حال خارج نيست:
يا برايش ذخيره مى‏ گردد،
يا در دنيا برآورده مى‏ شود،
يا بلايى را كه مى‏ خواهد به او برسد، دفع مى ‏شود.
تحف العقول، ص 280